15.11.2019 – Posturi clericale vacante în cadrul Arhiepiscopiei Craiovei

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 15.11.2019 s-a hotărât scoaterea la concurs/prelungirea perioadei de depunere a dosarelor pentru ocuparea următoarelor posturi clericale vacante:

1. Postul de preot paroh la Parohia Frânceşti, Protoieria Tg. Jiu Nord, cu 180 de familii, categoria II A;
  2. Postul de preot paroh la Parohia Ştefăneşti, Protoieria Tg. Cărbunești, cu 250 de familii, categoria II B;
  3. Postul de preot slujitor la Parohia Siliștea Crucii, Protoieria Băilești, cu 500 de familii, categoria I B.

Dosarele candidaţilor care îndeplinesc condiţiile de participare la concurs se depun la Sectorul Administrativ al Arhiepiscopiei Craiovei, în perioada 15 noiembrie – 15 decembrie 2019.