MSN

24.12.2018 – Programul slujirilor arhierești ale Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei

În ziua de 25 decembrie 2018, la Praznicul „Nașterea Domnului Hristos”, Înaltpreasfințitul Părinte Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Catedrala Mitropolitană „Sf. Mc. Dumitru”, din Craiova.

În ziua de 26 decembrie 2018, ÎPS Dr. Irineu va săvârși Sf. Liturghie la Mănăstirea Tismana din județul Gorj, pentru ziua de prăznuire a Sf. Nicodim. Vecernia sărbătorii sfântului se va oficia începând cu orele 18, în după amiaza zilei de 25 decembrie.

În ziua de 27 decembrie 2018, pentru ziua de prăznuire a Sf. Arhidiacon Ștefan, ÎPS Dr. Irineu va săvârși Sfânta Liturghie în Parohia Lunca Jiului, la biserica cu hramul „Sf. Arhid. Ștefan”, din Craiova.

(Doru Marcu)