MSN

15.01.2016 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

În Duminica a 29-a după Rusalii (a celor 10 leproşi, Luca 17, 12-19) şi în ziua de prăznuire a Sfântului Cuvios Antonie cel Mare (17 ianuarie 2016), Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la hramul Mănăstirii Cârcea, judeţul Dolj.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Biserica, “Sfânta Cuvioasă Parascheva” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la hramul Mănăstirii Vodiţa, judeţul Mehedinţi, Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica din Parohia Brâncoveni, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Părinte Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica “Naşterea Maicii Domnului” din Parohia Clit, comuna Arbore, Arhiepiscopia Sucevei şi Rădăuţilor.

Preot Gheorghe Cioiu